Advanced CustomVue LASIK (iDesign Wavefront)

Custom Lasik Nedir?
CustomLASIK kişiye özgü; laser uygulama ve en iyi görmeyi sağlama açısından günümüz teknolojisinin doruk noktasıdır. Gelişkin wavefront cihazları gözden çok hassas bir şekilde her göze özgü çok detaylı ölçümleri ve sapmaları alarak bu bilgileri analiz eder ve direkt excimer laser cihazına gönderir. Wavefront analizatöründen gelen bilgiler excimer cihazının laser akışını kontrol eder. Yani laser uygulanımı tamamen wavefront cihazı rehberliğinde olmaktadır.

Custom Lasikin Faydaları Nelerdir?

  • Standart LASIK ile kıyaslandığında kontrast ayırımında daha az etkilenme olur.
  • Gece görüşü standart LASIK’ten daha kalitelidir.
  • Gözlük ve kontakt lenslere göre gece görüşü daha iyidir.
  • Görme kalite ve keskinliğinde kontakt lens ve gözlükler den daha kaliteli görmeye ulaşabilme potansiyeli söz konusudur.

 
Gözlük ve kontakt lensler ve standart Lasik gözün ancak düşük aberasyonlarını düzeltebilirler, fakat WASCA wavefront analizatörü, görme sistemindeki tüm aberasyonları ayırt edebilme özelliğine sahiptir. CustomLASIK ise gözün hem düşük hem de yüksek aberasyonlarını giderebilme yeteneğindedir. Bu nedenle customLASIK görmeyi gözlük ve kontakt lens kullanımındaki düzeyden daha iyi hale ulaştırılabilme potansiyeline sahip tek yöntemdir.

CustomLASIK Sonrası Gece Görmem Nasıl Olacak?
Birçok araştırma göstermiştir ki customLASIK sonrası hastaların çok büyük bir bölümü gece görmelerini operasyon öncesinden daha iyi veya çok daha iyi olarak tanımlamışlardır. Hastaların çok az bir bölümünde gece şikayetleri olmuştur ki bu oran klasik LASIK uygulama sonrası rahatsızlığa göre çok daha düşüktür. Sonuç olarak denebilir ki customLASIK sonrası gece görüşü kontakt lens veya gözlük kullanımına göre daha iyidir.

 

Son düzenleme 19 Eylül 2019 tarihinde yapılmıştır.